Spiatočná Jednosmerná

Termín

Air France

Letecké spoločnosti

Francúzsky národný letecký dopravca s domovským letiskom Charlesa de Gaulla v Paríži založený v roku 1933. Air France je jednou z prvých leteckých spoločností, ktorá do prevádzky uviedla jedno z najväčších lietadiel sveta určené na komerčnú prepravu osôb – Boeing 747.

 

Air France-KLM informovala, že plánuje vytvoriť novú dcérsku firmu, ktorá by fungovala s nižšími nákladmi. Typická nízkonákladová spoločnosť to však nebude.

Štrajk palubného personálu sa dotkol približne 180-tisíc cestujúcich a bude stáť francúzsku leteckú spoločnosť Air France zhruba 90 miliónov eur.

Air France v úsilí obmedziť presun európskych cestujúcich smerom k nízkonákladovým aerolinkám Easyjet a Ryanair prišla s ponukou nižších cien leteniek pre 58 krátkych a stredne dlhých letov v rámci Francúzska a Európy. Ponuka je určená pre približne "60 % cestujúcich, ktorí hľadajú najvýhodnejšie ceny leteniek.

 

Lietadlo francúzskej leteckej spoločnosti Air France na trase z brazílskeho Rio de Janeiro do Paríža muselo v júli 2010 núdzovo pristáť na severovýchode Brazílie po varovaní, že je v ňom bomba. Kapitán cestujúcim oznámil, že musí kvôli technickým problémom pristáť. Boeing pristál v pobrežnom meste Recife a všetkých 423 pasažierov a členov posádky bolo evakuovaných. Po päťhodinovom pátraní sa žiadne výbušniny v ňom nenašli. Vysvitlo, že išlo o falošný poplach a stroj bude môcť v lete pokračovať. Let 443 mal rovnakú trasu ako lietadlo Air France, ktoré sa zrútilo v minulom roku v júni do oceánu neďaleko brazílskeho severovýchodného pobrežia. Zahynulo vtedy 228 ľudí a príčinu katastrofy sa dodnes nepodarilo objasniť.

Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.