Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Letisko Berlín

Berlín je spolková krajina Nemecka, od roku 1991 aj jej hlavné mesto. Po zjednotení Nemecka (a tým aj východnej a západnej časti mesta) patrí Berlín k najväčším mestám v Európe. Berlín leží na severovýchode Nemecka, zhruba 70 km západne od hraníc s Poľskom, je obklopený spolkovou krajinou Brandenbursko. Mestom preteká rieka Spréva (Spree), vodné plochy (najmä jazerá) tvoria 6,6 percent celkovej plochy; okrem mnohých parkov a podobných zelených plôch sa na území mesta nachádzajú aj lesné porasty (17,9 percent celkovej plochy).

Berlín momentálne disponuje tromi letiskami: Tempelhof, Tegel a Schönefeld. Prvé dve, ležiace vo vnútri mesta (v bývalom Západnom Berlíne, s históriou z blokády), majú byť v budúcnosti uzatvorené v prospech (pôvodne východoberlínskeho a po zjednotení menej využívaného) letiska Schönefeld, ležiaceho na juhovýchod od Berlína, ktoré má byť rozšírené.

Nové letisko, ktoré sa buduje (2009) pri Berlíne bude niesť meno bývalého spolkového kancelára Willyho Brandta. Autori názvu si myslia, že toto meno je známe i vo svete a z názvu bude cestujúcim jasné, do ktorej krajiny prileteli. S názvom Letisko Willyho Brandta však veľmi nesúhlasia politickí odporcovia sociálnych demokratov. Letisko by malo byť dokončené za dva roky a malo by odbavovať všetky linky do Berlína.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.