Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Boeing

Lacné letenky » Dopravné lietadlá

Booking.com

Nad našou planétou lieta asi 160 upravených lietadiel, za 100 až 500 miliónov dolárov. Dizajnéri dokážu zmeniť napríklad Boeing 787 pre V.I.P. klientov, z radu najbohatších ľudí sveta, a dosiahnuť neuveriteľný luxus na krídlach. Pre zákazníka navrhnú celý interiér podľa jeho obľúbených farieb a materiálov, podľa koníčkov, rozmarov a pôžitkov. Môže to byť napríklad spálňa s vlastnou kúpeľňou, sauna, fitness, súkromné kino, či turecké kúpele Hammam alebo garáž pre rolls-roys, ale aj stajňu pre koňa.

 

Boeing 747-8 Intercontinental

Pred rokmi sa uskutočnil prvý skúšobný let najväčšieho Boeingu v histórii firmy. Lietadlo B 747-8 je najväčším strojom zo všetkých Boeingov v histórii a jeho americký výrobca ho v pondelok 8.februára 2010 odštartoval na prvý let. Veľkokapacitné nákladné lietadlo je 76 m dlhé, je tichšie a má nižšiu spotrebu, čo znamená, že je ekologicky výhodnejšie. Jeho cena sa pohybuje okolo 301 mil.USD. Výrobca okrem tohto stroja vyvíja aj verziu pre osobnú prepravu. Z doteraz objednaných 76 nákladných lietadiel je väčšina zo zahraničných leteckých spoločností. 32 objednávok je už aj na nové Boeingy pre osobnú dopravu.

Jumbo vzlietlo v meste Everett a po štyri a pol hodinách bezpečne pristálo v Seattli. V kokpite lietadla Boeing 747-8 Intercontinental, sedeli dvaja piloti, ktorí skonštatovali, že let prebehol hladko. Nový Boeing 747-8 je predĺženou verziou predchádzajúceho modelu 747 Jumbo Jet. Okrem toho má lietadlo nový dizajn krídiel a modernizovaný kokpit. Prepraví až 467 cestujúcich a dolet je asi 14 800 km. Letí tichšie a jeho prevádzka je hospodárnejšia.

Firma predpokladá, že stroj bude na trhu do konca tohto roku a začnú sa tak plniť oneskorené dodávky leteckým spoločnostiam. Ako prvá to bude nemecká Lufthansa. Dovtedy musí lietadlo prejsť množstvom testov a nalietať viac ako 600 letových hodín. Nákladná verzia stroja sa testuje už asi rok.

787 Dreamliner

Začali písať nové dejiny v leteckej doprave. Najväčšie dopravné lietadlo vyrobené väčšinou z uhlíkových vlákien /namiesto hliníka/ a titánu, absolvovalo prvý skúšobný let. Americká spoločnosť Boeing vyrobila lietadlo 787 Dreamliner, ktoré je šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože je oveľa ľahšie a teda má aj nižšiu spotrebu paliva. Lietadlo s dĺžkou 57 metrov a s kapacitou až 330 cestujúcich môže lietať aj na veľmi veľké vzdialenosti.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.