Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Letisko Bratislava

Booking.com

V prvých piatich mesiacoch roku 2017 bol počet cestujúcich na Bratislavskom letisku približne rovnaký ako v predchádzajúcom roku, približne okolo 550 tisíc. Apríl bol mimoriadne úspešný približne 120 000, čo znamená prekonanie dlhoročného rekordu. Najvyťaženejšou destináciou bol Londýn a Dublin.

 

Letecká spoločnosť Ryanair ponúka počas letnej turistickej sezóny od mája do septembra 2017 lety na Grécky ostrov Korfu. Ďalšie letné destinácie sú Španielska Malaga či Palma de Mallorka, Talianske Trapani alebo Sardínia.

Nové pravidlá hraničnej kontroly občanov EU súvisia s novou právnou úpravou pre lety do krajín mimo Schengen. V informačných systémoch bude skontrolovaný každý cestovný doklad a preto by cestujúci mali prísť aspoň dve hodiny pred odletom »

 

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011 sa dotýkajú aj Letiska M.R.Štefánika v Bratislave. Realizačný tím sa snažil nič nepodceniť. Letisko je pripravené na obsluhu zvýšeného počtu lietadiel, cestujúcich a leteniek. Cieľom je zabezpečiť plynulosť a bezpečnosť leteckej prevádzky bez akéhokoľvek obmedzenia pravidelných letov. Celkový počet zahraničných návštevníkov bude predovšetkým závisieť od toho, ktoré tímy sa stretnú v divácky najatraktívnejších - štvrťfinálových, semifinálových zápasoch a najmä finále. Letecké spoločnosti budú práve podľa toho priebežne prispôsobovať svoju ponuku. Na bratislavskom letisku bude nad rámec pravidelných letov posilnené o jeden let denne letecké spojenie z a do Prahy a Košíc. Na oboch trasách budú prepravcovia ponúkať letenky trikrát za deň. Letisko v Bratislave je v kontakte s hlavným organizátorom hokejového šampionátu, ako aj mestom Bratislava a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Airport Bratislava sa na šampionát pripravilo nielen výzdobou a informačnými panelmi, ale aj svojich pracovníkov oblečie do hokejových dresov. 20 dobrovoľníkov bude na letisku pomáhať pasažierom s informáciami. Počas celého šampionátu majú pre cestujúcich s letenkami na letisku pripravené malé prekvapenia.

Letisko M.R.Štefánika - Airport Bratislava potrebuje kompletnú rekonštrukciu a predĺženie hlavnej vzletovej a pristávacej dráhy, dobudovanie a skvalitnenie rolovacích dráh, vybudovanie odmrazovacieho stojiska pre lietadlá a rozšírenie počtu parkovacích stojísk lietadiel pred terminálom. Cestujúci potrebujú kvalitné služby a na túto obnovu letiska je potrebných minimálne 350 000 eur. Vláda na rokovaní zvažovala tri alternatívy - predaj letiska, dlhodobý prenájom alebo majetkové prepojenie medzi Bratislavou a Viedňou. Minister Figeľ, ktorý riadi Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, na základe analýz navrhol letisko prenajať na 20 až 30 rokov, no ministerstvo financií presadzuje 50 rokov. Koncesia je najvýhodnejšie riešenie, nakoľko zostáva vláde väčší vplyv i stupeň kontroly a navyše má zabezpečený pravidelný príjem.

Začiatkom júna v roku 2010 má byť otvorený nový osobný terminál na bratislavskom letisku, s kapacitou 3,5 mil. pasažierov ročne. Stavba pokračuje podľa časového plánu a ani náklady sa zatiaľ nezvyšujú. Nateraz je tu zamestnaných asi 220 pracovníkov, no pred dokončením to bude 500 - 600 ľudí. Interiér bude riešený architektami z Londýna. Následne sa bude robiť aj rekonštrukcia starého terminálu, ktorá bude ukončená vo februári 2012, čím sa ročná kapacita letiska zvýši na viac ako 5 mil.cestujúcich.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.