Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Brusel

Booking.com

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon láka každoročne turistov z celého sveta.

 

Brusel je hlavné a najväčšie mesto Belgicka. Je tiež niekedy považovaný za jedno z hlavných miest Európy, pretože je sídlom Európskej komisie. Brusel je jedna z 19 obcí Bruselského regiónu. Má rozlohu 32,61 km2. Názov Brusel sa používa často aj na označenie celého Bruselského regiónu, který má približne 1 milión obyvateľov a rozkladá sa na ploche 161 km2. Rovnako ako všetky obce Bruselského regiónu je aj Brusel oficiálne dvojjazyčný, úradnými jazykmi sú francúzština a holandčina. Väčšina obyvateľov je frankofónna (85-90%).

Bruselu sa tiež hovorí malé veľkomesto, je to sídlo Európskej únie a vždy lákalo nielen milovníkov praliniek a piva. Pozrite sa na Brusel jazdou v kočiari.

Viac letov do Bruselu

Letecké spojenie Praha – Brusel zabezpečuje v roku 2011 okrem ČSA i belgický prepravca Brussels Airlines. V letnom letovom poriadku chce ku trom doterajším spojom pridať jeden ranný. Na prepravu cestujúcich chcú použiť väčšie lietadlá, čím rozšíria svoju dennú kapacitu na 800 miest čo by mohlo mať vplyv na zníženie ceny letenky. V minulom roku prepravili medzi týmito dvomi metropolami sto tisíc cestujúcich a dopravca verí, že pridaná linka počet pasažierov ešte navýši. Obchodná klientela má vysoké zastúpenie na tejto linke. Spoločnosť Brussels Airlines plánuje nárast letov po celej Európe o 28 liniek. Firma prevádzkuje 46 lietadiel a denne vypraví asi 300 letov, ktoré spájajú hlavné mestá Európy s 80 európskymi a africkými letiskami.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.