Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Budapešť

Booking.com

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú krajinu. Nachádza sa v juhozápadnej časti mesta, v obvode XVIII. v mestskej časti Pestszentlőrinc. Nízkonákladové letecké spoločnosti okupujú prevažne starší terminál Ferihegy 1, modernými terminálmi sú Ferihegy 2A a 2B, odkiaľ sa odbavujú cestujúci tradičných spoločností na európskych i transatlantických linkách. Letisko je svojou polohou a najnovšie napojením na diaľničnú sieť atraktívne pre časť slovenských cestujúcich z južných, juhovýchodných a východných oblastí štátu. V stredoeurópskom meradle však výrazne zaostáva v počte odbavených cestujúcich za viedenským letiskom Schwechat a aj za pražským letiskom Ruzyně.

Odlety z Budapešti

Budapeštianske letisko odbavilo v priebehu mesiaca júl 2017 1,3 milióna cestujúcich a počet vzletov a pristátí dosiahol 10 097. Rast počtu cestujúcich nepretržite trval už 40 mesiacov, v júli dosiahol rekordný počet.

Budapešť je hlavné mesto Maďarska, hospodárske, dopravné a kultúrne centrum krajiny. Je mestom so župným právom a tiež správnym centrom Peštianskej župy. Veľkomesto vzniklo v roku 1873 zlúčením troch dovtedy samostatných miest Budína, Starého Budína a Pešte. Do roku 1918 bolo hlavným mestom Uhorského kráľovstva, v rokoch 1919 – 1945 Maďarského kráľovstva, po roku 1945 Maďarskej republiky.

Pod Budapešťou hlboko pod zemským povrchom kde tečú horúce pramene je úžasný podzemný svet.

Štrajk pilotov

Výstražný dvojhodinový štrajk uskutočnili piloti maďarskej leteckej spoločnosti Malév. Čas štrajku bol pripravený tak, aby nespôsobil v doprave veľké škody. P rerušenie práce sa dotklo desiatich spojov a 16 pilotov. Piloti avizovali, že chcú rokovať o novej kolektívnej zmluve, podľa ktorej majú všetkým pilotom spoločnosti plošne znížiť plat o 20%. Okrem iného sa dožadujú, aby nová kolektívna zmluva riešila aj pracovný čas a aby Malév "upustil od nezákonných praktík". Ak sa nedohodnú, piloti pohrozili, že vstúpia do časovo neobmedzeného štrajku. Podľa vyhlásenia Hunalpy predchádzajúce rokovania boli prerušené a v súčasnosti neexistuje platná kolektívna zmluva. Hunalpa presadzuje záujmy pilotov v Maďarsku. Má viac ako 250 členov, z ktorých väčšina lieta v spoločnosti Malév.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.