Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Kolumbia

Booking.com

Bogota, hlavné mesto Kolumbie, zaujme návštevníka nielen netradičnou kombináciou budov z minulých storočí a dneška, ale i pokladom, ktorý sa skrýva v múzeu zlata. Kolekcia bogotského múzea je najvýznamnejšou svojho druhu na svete. Obsahuje 34 000 exponátov zo zlata a 20 000 predmetov z kameňa, keramiky alebo polodrahokamov. Vystavené predmety sú najmä zo života indiánskych kultúr.

 

Zaujímavosti

Kolumbijský ostrov San Andrés sa nachádza v Karibiku, asi 190 kilometrov od pobrežia Nikaraguy. Má 78 000 obyvateľov a je obľúbeným turistickým miestom. A práve na tomto ostrove pristával Boeing 737-700 so 125 cestujúcimi a 6 členmi posádky, ktorý vzlietol z kolumbijskej metropoly Bogoty. Medzi cestujúcimi boli aj cudzinci, hlavne Američania a Brazílčania. Lietadlo pristávalo na letisku Gustavo Rojas Pinilla desať minút pred druhou hodinou rannou miestneho času. Stroj krátko pred pristátím vletel do silnej búrky a asi 80 metrov od pristávacej dráhy ho zasiahol blesk, ktorý ho rozlomil na tri časti. Pri nehode zomrela jedna žena, ďalších 114 osôb bolo zranených ľahko a 5 je údajne vo vážnom stave. Podľa plukovníka kolumbijského letectva Davida Barrera vážnejšej havárii zabránili skúsenosti pilota. Boeing patrí nízkonákladovej leteckej spoločnosti Aires, ktorá je druhým najväčším kolumbijským dopravcom.

 

Najlepšia káva na svete

Tento prívlastok má dôležitý vývozný artikel dopestovaný na svahoch Ánd v Kolumbii. Bôby kávovníka, vplyvom špecifickej klímy, tu dozrievajú počas celého roka a teda i pestovatelia robia zber ako je rok dlhý. Káva má veľmi silnú arómu, chutí po smotane a vonia po ovocí. Pre Kolumbijcov je nesmierne dôležitá a chránia ju napríklad aj v Národnom parku kávy, v ktorom návštevníci majú možnosť vidieť ako sa zbiera i spracováva, ale tiež privoňať a ochutnať. Kolumbia je druhým najväčším producentom kávy na svete, hneď za Brazíliou.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.