Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Londýn

Booking.com

Lacné letenky do Londýna

Keď sa rozhodnete vycestova letecky, dobre si treba premyslieť ako si rezervovať letenky do Londýna, pretože aj niektoré detaily sú pri cene letu rozhodujúce. Hlavne pri lacnej letenke je potrebné si všimnúť, či je v nej zahrnutá aj letisková taxa.

Priamy let trvá asi 2 hodiny a preto netreba strácať čas prestupovaním, i keď takáto letenka môže byť o niečo lacnejšia. Pretože Londýn má 4 letiská, treba si uvedomiť, ktoré má byť Vaším cieľom. Zrejme to bude závisieť od ubytovania prípadne Vašich povinností alebo záujmov v Londýne.

Jedine letisko Hearthrow je spojené s centrom mesta metrom. Ostatné letiská sú na periférii mesta a musíte sa do centra dopraviť drahou dopravou vlakom alebo autobusom.

Spiatočné letenky sú cenovo výhodnejšie, podobne ako letenky v popoludňajších hodinách, kedy v podstate strávite celý deň len cestovaním a budete mať menej času na Londýn. Nízkonákladové spoločnosti majú zvyčajne lacné letenky, za príručnú batožinu sa neplatí, ale za ďalšiu batožinu už je potrebné zaplatiť.

Letisko v Londýne

Letisko Heathrow, ktoré sa nachádza cca 20 kilometrov od stredu mesta, je tretím najväčším na svete, a drží dokonca prvenstvo v množstve zahraničných letov. V Londýne sú ešte ďalšie 3 letiská. Je veľmi pravdepodobné, že ak sa vyberiete do hlavného mesta Anglicka s niektorou z nízkonakladových spoločností, budete pristávať práve na jednom z menších letísk.

Rezervačný systém Vám ponúka dostatok letov do Londýna, pretože letecké linky do/z Londýna sú jedny z najfrekventovanejších leteckých trás na svete.

British Airways otvorila v roku 2009 svoj nový domov Terminal 5 na letisku Heathrow v Londýne. Pasažieri sa budú môct zaregistrovať na let ( check-in ) doma, pripadne v hoteli a taktiež na letisku. Budú si môcť vybrať svoje miesto v lietadle, vrátane rodin a skupín, ktoré majú záujem sedieť pohromade. Tým, že si pasažieri vytlačia vopred palubnú vstupenku a svoju batožinu odovzdajú na Fast Bag Drop, budú môcť využiť viac času na nákupy, na posedenie v baroch a reštauráciach. Kedže všetky naše lety budú sústredené na jednom terminále, budeme sa môcť zamerať na presnosť, zatialčo modernejši batožinový systém výrazne urýchli dodanie batožiny pasažierom.

Investovali sme 60 milionov libier na vybudovanie 6 salónikov pre našich pasažierov cestujúcich vo First Class, Club Europe a Club World triede a Gold a Silver členov Executive Clubu. Salóniky budú vynikajúcou možnosťou pre začatie pracovnej cesty, prípadne dovolenky. Relaxovat bude možné vo viacerých častiach salónikov, s možnosťou rôznorodého občerstvenia a absolvovania niektorých z možných procedúr v prepychových kúpeľoch Elemis Spa.

 

Londýn (angl. London) je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva. Leží na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža. V súčasnosti je pre svoju polohu a politické podmienky najvýznamnejším finančným centrom na celom svete. Produkuje 17% HDP Spojeného kráľovstva. Londýn je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Londýn je domovom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, ako aj nadnárodných spoločností a organizácií. Nachádza sa v ňom veľa dôležitých inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, vrátane celosvetovo známych divadiel, múzeí, koncertných siení, palácov a ďalších.

Zaujímavosti

Londýn vás určite príjemne prekvapí rozmanitou ponukou múzeí, galérií, pamiatok a kultúrnych akcií. Je považovaný za jedno zo 4 najôležitejších miest na svete. Pohľad na Londýn aj z výhliadkového autobusu.

Skutočne veľmi pôsobivé privítanie nové roka 2011 v Lodnýne. Tentokrát pravdepodobne najlepší ohňostroj na svete, ktorý porazil aj každoročne skvelé a očakávané svetelné predstavenie v Sydney.

Britský minister dopravy Philip Hammond oznámil, že vláda v roku 2010 vytvorila pracovnú skupinu, ktorej úlohou bude zlepšenie služieb na letiskách. Zatiaľ ich činnosť sa sústredí hlavne na letiská Heathrow, Stansted a Gatwick v Londýne. Náplňou práce skupiny, v ktorej sú zástupcovia vlády, leteckých spoločností, letísk a cestujúcich, bude zmenšenie radov pasažierov a zníženie meškania lietadiel. Minister sa totiž nechce uberať cestou expanzie letísk, ale zlepšovaním služieb za súčasného stavu. Keďže letecký priemysel je pre britskú ekonomiku kľúčový, je potrebné tento problém vyriešiť.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.