Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Lufthansa

Lacné letenky » Letecké spoločnosti

Booking.com

Frankfurtské letisko pripravuje v roku 2010 výstavbu novej ranvaje. Povolenie dostalo však len za podmienky, že hluk pri výstavbe bude kompenzovať znížením hluku nočných letov. V praxi to znamená pre všetkých prepravcov len 17 štartov a pristátí medzi 23 hodinou a 5 hodinou rannou. S týmto rozhodnutím je ale nespokojná nemecká letecká spoločnosť Lufthansa, ktorá potrebuje počas noci využiť letisko 23 krát. Nepáči sa to ani spoločnostiam Thomas Cook a Condor. Z tohto dôvodu podá Lufthansa už druhýkrát sťažnosť na súd, nakoľko prvýkrát im súd nevyhovel. V prípade, že obmedzenie nebude zrušené, Lufthansa môže rozpustiť svoju nákladnú letku, vyjadril sa šéf nákladnej dopravy.

 

Jedna z letušiek, nemeckej spoločnosti Lufthansa, začiatkom roka 2010 upútala pozornosť colníkov svojou príliš ťažkou príručnou batožinou. Táto batožina priviedla vyšetrovateľov na stopu nezvyčajného zločinu, do ktorého sú zapletení čínski organizátori, letušky a pravdepodobne aj pracovníci nemeckej centrálnej banky. Poškodené či nadmerne opotrebované jedno- a dvojeurové mince vyradené z obehu, dala likvidovať Nemecká spolková banka tak, že sa oddeľovala stredná časť od vonkajšej obruče a získaný materiál predávala ako odpad. Organizovaná skupina, tony zdanlivo zničených euromincí, prevážala do Číny a tam ich nechávala znovu poskladať. Podvodníci si potom najímali pracovníkov leteckých spoločností, aby peniaze prepašovali naspäť do Nemecka a vymenili v spolkovej banke za bankovky. Tá má zo zákona povinnosť ľuďom poškodené mince vymeniť. Z Číny sa do Nemecka doviezlo 29 ton mincí, ktoré sa už v obehu nemali nikdy objaviť. Celkové škody sa odhadujú najmenej na 20 miliónov eur.

 

V roku 2010 piloti nemeckých vlajkových aerolínií Deutsche Lufthansa vstúpili do štvordňového štrajku, za vyššie platy a udržanie pracovných miest. Odborový zväz pilotov ponúkol leteckej spoločnosti ďalšie jednanie na odvrátenie štrajku, ale toto zlyhalo. Hovorca Lufthansy uviedol, že v pondelok sa uskutoční asi tretina plánovaných letov. Očakáva sa, že štvordňovým štrajkom utrpí spoločnosť stratu 100 miliónov EUR. Po celom Nemecku a Európe budú lety meškať alebo budú zrušené. Za týchto okolností sa zmena rezervácie leteniek dá urobiť bezplatne.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.