Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Letenky cez mobil

Cestovanie

Booking.com

Teraz si môžete rezervovať letenky jednoducho a rýchlo bez počítača prostredníctvom svojho mobilného telefónu. Indická letecká spoločnosť sprístupnila rezervačný systém pre mobilné zariadenia, kde si môže cestujúci rezervovať letenky a zároveň ich aj zaplatiť priamo cez mobil. Cez túto službu si môžu zákazníci vybrať najvhodnejší let a zaplatiť pomocou rôznych možností, platobnou kartou alebo aj online bankovníctva. Tieto možnosti rezervácie a platby cez mobil ušetria cestujúcim čas, ktorý by strávili rezervovaním letu pri prepážke a tiež poskytujú možnosť okamžitej rezervácia aj keď nie su priamo pri počítači.

Ak si chcete rezervovať letenku, stačí si jednoducho zvoliť dátum cesty a vybrať let. Následne si vyberiete platobnú metódu a uhradíte cenu. Keď je rezervácia kompletná zákazník obdrží SMSku s informáciami o rezervácii letenky, ktorá je potrebná na vydanie palubného lístka. SMS bude obsahovať údaje o lete, číslo letu, itinerár a číslo rezervácie. Tieto informácie tiež obdržíte do svojej e-mailovej schránky, ktorú ste uviedli pri rezervácii letenky. Pre vystavenie palubného lístka použijete buď vytlačenú rezerváciu z e-mailu alebo stačí zobraziť na mobile potvrzujúcu SMS pri prepážke.

Aj palubný lístok v mobile

Snáď nikto nepochybuje o tom, že vedecko – technický pokrok napreduje míľovými krokmi. V informačných technológiách obzvlášť. Dnes už vôbec nie je utópiou, ale je realitou, že cez váš osobný mobil si dokážete zabezbečiť takmer všetko. Mobilné služby sú na takej úrovni, že z vášho mobilu vám urobia aj cestovnú kanceláriu. Možno sa usmievate, ale ocenia to najmä tí, ktorí často cestujú do vzdialenejších miest, kam sa prepravujú letecky.

Rakúsky národný dopravca Austrian Airlines a jeho mobilné služby, už dnes, tak zjednodušili cestovanie lietadlom, že jeho zabezpečie vám zaberie len niekoľko minút v pohodlí domova či kancelárie. Mobilné služby poskytujú zobrazenie letového poriadku v mobile, prípadne informácie o odletoch a príletoch. Cez mobil si môžete rezervovať letenku pre vybraný let, taktiež odbaviť sa na let cez mobilný Web check-in a zároveň, nechať si poslať k letenke i palubný lístok, na mobil. Dokonca, sa vám môžu v mobile zobraziť aj výhodné ponuky s nízkymi cenami alebo môžete cez mobil zmeniť termín letu. Na dlhé rady v letiskových halách pri pultoch na odbavenie, ktoré nás oberali o čas, energiu a dobrú náladu, začneme pomaly zabúdať. Pohodlie, ktoré mobilné služby zabezpečujú do mobilu, od nákupu letenky až po palubný lístok, sú na nezaplatenie. A nie sú to len úspory času a teda aj peňazí, ale aj šetrenie životného prostredia.

Cestovanie letecky sa stáva skutočne jednoduchším ako kedykoľvek predtým. Letecká spoločnosť Austrian Airlines so sídlom vo Viedni na medzinárodnom letisku Schwechat, je zaujímavá aj pre nás Slovákov, pretože bratislavské letisko neponúka také možnosti cestovania ako Viedeň, ktorú často a radi využívame k rôznym letom.

Lietanie bez papierových leteniek

Novým globálnym trendom na letiskách začínajú byť samoobslužné služby. V najbližších rokoch pre cestovanie leteckou dopravou budú stačiť už len elektronické dokumenty. K nástupu do lietadla nebudeme potrebovať ani palubnú vstupenku. Palubné lístky sa budú totiž posielať do mobilu ako čiarové kódy. Už dnes využíva samoobslužný check-in asi 50 % svetových letísk a do konca roka by to mohlo byť až 90 %. Rýchlosť odbavovania je pre väčšinu letísk jednou z hlavných priorít. Možno tento trend prinesie aj lacnejšie letenky. Čakacie doby pri výdaji a bezpečnostných kontrolách však budú i naďalej problematické.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.