Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Nórsko

Booking.com

Hovorí sa, že Nórsko je najkrajšia krajina na svete, krajina s mnohými prekvapeniami. Nórska príroda je drsná a chladná, ale zároveň magicky príťažlivá a očarujúca. Je dobrodružstvom vidieť hory, fjordy i cítiť čerstvý vzduch na vysočinách. No nielen nórska divočina očarí návštevníka, ale aj veľké mestá so svojou vzrušujúcou históriou. Táto krajina poskytne všetko, po čom túžite.

 

Nórsko, s ročnou ťažbou 100 miliárd kubíkov zemného plynu, je tretím najväčším svetovým exportérom. Narastajúca ťažba v nórskom a britskom sektore Severného mora si vyžaduje stavbu stále nových podmorských plynovodov. Najdlhší na svete je podmorský plynovod, ktorý spája Veľkú Britániu s Nórskom. Bol vytvorený robotmi v hĺbke 3 km pod morskou hladinou.

Najkrajšie súostrovie

Severonórske súostrovie Lofoty leží 200 km nad sverným polárnym kruhom, západne od nórskeho pobrežia. Len máloktoré územie disponuje tak neskutočne a koncentrovane krásnou prírodou a prívetivým počasím. Na hladine mora sa zrkadlí polnočné slnko a priamo z mora tam vyrastajú strmé horské hrebene so štítmi fantastických tvarov až do vyše tisícmetrových výšok. Ostrovný reťazec sa skladá zo štyroch veľkých ( Austvágoy, Vestvágoy, Flakstadoya,Moskenesoya ) a mnoho malých až nepatrných ostrovov, oddelených väčšinou len úzkymi morskými prielivmi a fjordami. Príroda je všade rovnaká takmer bez vegetácie, iba s jemným trávnato-machovým pokrytím a skalnatou, či snehovou koncovkou. V prípade Lofoty sa nedajú nájsť ani expresívne slová na vyjadrenie videnej nádhery, pocitov a času, ktorý tu vnútorne prežijeme. Tieto zážitky poznačia každého na celý život, samozrejme pozitívne.

 


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.