Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Rezervácia leteniek

Cestovanie

Booking.com

Etix, alebo e-ticket je elektronická letenka, ktorú nemôžete nikdy stratiť. Môžete si ju kedykoľvek a kdekoľvek z internetu vytlačiť.

Otvorená letenka

Pri otvorenej spiatočnej letenke nie je potrebné zadať termín návratu, môžete ho nechať otvorený. Spiatočná otvorená letenka znamená, že v rámci platnosti letenky sa môžete na túto letenku kedykoľvek vrátiť. Nezaručuje vám však, že na vami zvolenom lete bude voľné miesto, a teda že budete automaticky prepravený. V prípade otvorených leteniek odporúčame rezervovať si čo najskôr spiatočný let. Spravidla platí, že otvorená letenka je vždy oveľa drahšia ako letenka s uzatvoreným spiatočným dátumom, za ktorého prípadnú zmenu treba zaplatiť. Preto sa zväčša oplatí kúpiť si spiatočnú uzatvorenú letenku, ktorá aj vrátane prípadného poplatku za zmenu vychádza lacnejšie. Výnimku tvoria špeciálne ceny pre mládežníkov a študentov, kde sú ceny otvorených mládežníckych leteniek veľmi výhodné.

Rezervácia

Okrem nízkonakládových leteckých spoločností ako napr. SkyEurope, Germanwings, Ryanair, a i. pri ktorých kúpe je platba s platobnou kartou vyžadovaná ihneď, sú Vaše rezervácie bezplatné. To znamená, že si neváhajte svoju rezerváciu spraviť aby ste si boli istí, že miesta máte potvrdené. Ukončenie rezervácie Vás nezaväzuje k žiadnej úhrade. Pokiaľ máte letenku len rezervovanú je možné ju bezplatne zmeniť alebo zrušiť. Je však žiadúce aby ste nám dali vedieť včas o Vašom rozhodnutí rezerváciu zmeniť, alebo zrušiť prostredníctvom telefónu, alebo mailu nášho zákazníckeho Servisu. Garancia ceny je dátum, ktorý stanovuje letecká spoločnosť podľa typu tarifu, za ktorý je letenka rezervovaná. Tento dátum agent call centra nevie manuálne ovplyvniť. Do tohoto dátumu je potrebné letenku zaplatiť a vystaviť, v opačnom prípade cena prepadne a rezervácia bude systémom automaticky zrušená.

Cena letenky

Suma za objednané služby v 3. kroku online rezervácie "Rezervácia" je zhodná so sumou uvedenou na zálohovej faktúre a je konečná. V cene leteniek je zahrnutá cena letenky, suma letiskových poplatkov, poplatok pelikan.sk za vystavenie letenky a prípadne poplatok za platbu platobnou kartou. Vo výnimočných prípadoch si niektoré krajiny napríklad Thajsko, žiadajú platbu odletového, letiskového poplatku v hotovosti na letisku. Žiaľ takýto poplatok nie je možné zaplatiť vopred prostredníctvom našej spoločnosti.

Prečo musím platiť letiskové poplatky?

Letiskové poplatky (taxy) sú čiastky, ktoré vyžadujú od cestujúceho všetky letiská. Prečo je cena letenky uvedená bez táx a následne sú pripočítané? Nie je lepšie mať cenu celkovú?
Určite áno, vzhľadom k tomu, že letiskové poplatky nie sú súčasťou letenky a letecká spoločnosť alebo agent, ktorý vám letenku predáva, odvádza celú čiastku vybranú na taxách príslušným letiskám, je uvádzaná zvlášť. Rovnako nie je možné predom určiť presnú výšku, pretože až samotný agent spolu s vami smeruje váš let, jeho trasu a počet prestupov, od ktorých sa výška táx odvíja. Ich výška závisí aj na aktuálnom kurze meny. Poplatky sa obvykle vyberajú spolu s letenkou, u vybraných destinácií priamo na letisku. Aby to bolo trochu zložitejšie, dopravcovia a letisko zahŕňajú v posledných rokoch do letiskových poplatkov tiež tzv. palivové príplatky (reagujú tak na zvyšujúcu sa cenu paliva) a bezpečnostné poplatky (zavedené po 11.9.2001).

Splatnosť

Faktúra má dátum splatnosti v ten istý deň ako bola urobená rezervácia. Dôvodom je to, že letenky za niektoré špeciálne tarify je naozaj možné vystaviť len v ten istý deň ako je urobená rezervácia, v opačnom prípade cena prepadne. Preto je faktúra nastavená pre všetky prípady rovnako.

Ako nájsť čo najvýhodnejšiu cenu pre študenta?

Mládežník / študent je  študent denného štúdia alebo mládežník do 25 rokov vrátane. Niekedy však letecké spoločnosti považujú za mládežníka len osobu do 24 rokov vrátane a študenta len do 27 rokov vrátane. Všetky mládežnícke tarify vám budú spätne potvrdené telefonicky agentom call centra alebo e-mailom. Potrebné je, aby ste mládežníka vyhľadávali samostatne bez iného typu cestujúceho. Môžete vyhľadávať viacero mládežníkov naraz.

Čo môžem zmeniť na letenke?

O zmenu letov pokiaľ je Váš let len rezervovaný a letenka nie je ešte na základe úhrady vystavená, môžte požiadať len prostredníctvom zákazníckeho servisu. Pokiaľ letenka nie je vystavená je táto služba bezplatná. Zmena letov po vystavení leteniek podlieha prísnym pravidlám leteckej spoločnosti a použitého tarifu. V tomto prípade je nevyhnutné nás kontaktovať zákaznícky servis. I napriek tomu, že letenka je za určitých podmienok meniteľná, závisí výška poplatku za zmenu, alebo či bude zmena vôbec možná, od aktuálnej obsadenosti požadovaného (meneného) spojenia. Informácie o podmienkach zmien si môžte nájsť v prílohe, ktorá Vám príde zároveň s potvrdením rezervácie. Poplatok za zmenu letenky, prípadne jej zrušenie, zahŕňa poplatky leteckej spoločnosti a poplatok predajcu.

Je možné zmeniť meno v rezervácií letenky?

Nie, nie je to možné. Sú zatiaľ len dve letecké spoločnosti, ktoré takéto zmeny za poplatok povoľujú a to Aer Lingus a Scandinavian Airlines. Zmeny v mene na už rezervovaných a vystavených letenkách ešte za poplatok povoľujú nízkonákladové letecké spoločnosti. Mená je možné meniť v skupinových rezerváciách, pokiaľ letenky nie sú ešte vystavené.

Nízkonákladové letecké spoločnosti

V prípade kúpy medzinárodnej letenky na nízkonákladovú leteckú spoločnosť (napr. Ryannair, EasyJet) prostredníctvom, je platba možná výlučne platobnou (kreditnou) kartou. Platba sa uskutoční v 2 krokoch (transakciách): 1. Cenu letenky si zúčtuje PRIAMO letecká spoločnosť. 2. Poplatok za vystavenie letenky vrátane poplatku za transakciu platobnou kartou a vystavenie letenky si zúčtuje predajca. Vyúčtovaciu faktúru na sumu poplatku za vystavenie letenky vrátane poplatku za platbu platobnou kartou zasiela predajca. Elektronickú letenku a doklad o zaplatení letenky Vám poskytne letecká spoločnosť. Elektronická letenka je v prípade medzinárodných letov je jediným a postačujúcim dokladom o zaplatení. V prípade dodatočných otázok a požiadaviek prosím kontaktujte priamo leteckú spoločnosť, u ktorej bola letenka zakúpená.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.