Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Rusko

Booking.com

Letenky do Mosky

Pre malý záujem cestujúcich, Aeroflot pozastavil 5.mája lety medzi Moskvou a Bratislavou. Najväčší ruský letecký dopravca obnovil linku len pred dvomi mesiacmi a jedenkrát týždenne dopravoval cestujúcich z ruskej do slovenskej metropoly a späť. Lietadlo Airbus A319 prepravilo minulý rok 7 811 a tento rok 812 pasažierov. Firma dlhé roky v minulosti prevádzkovala linku Moskva - Bratislava, k čomu využívala stroj Tupolev 154 a až neskôr začala prepravovať cestujúcich Airbusom A319 s kapacitou 116 osôb. Bratislavské letisko je ochudobnené o jednu priamu linku a domnieva sa, že nedostatočný záujem ľudí o prepravu bol v slabej propagácii. Z Moskvy sa dá letieť Aeroflotom do Viedne so zabezpečením dopravy do Bratislavy alebo rakúskou spoločnosťou Austrian Airlines do Viedne. Inou možnosťou je letieť z Moskvy do Prahy Aeroflotom či Českými aerolíniami, ktoré majú priame spojenie medzi Prahou a Bratislavou.

Ruská letecká spoločnosť Aeroflot 22.januára zrušila linku Moskva-Bratislava pre malý záujem cestujúcich. Od 5.marca však pravidelnú linku medzi týmito hlavnými mestami ruský prepravca znovu obnovuje. Lietať budú podľa zimného cestovného poriadku, každý piatok. Letenky sú už v predaji. Od 27.marca bude platiť letný cestovný poriadok, čo znamená, pravidelne raz za týždeň a to v stredu. Od júna plánuje Aeroflot zvýšiť počet letov na dvakrát za týždeň. Spoločnosť Aeroflot so základňou na moskovskom letisku Šeremeťovo je jednou z najstarších leteckých prepravcov na svete.

 

Obnovené lety

Po ozbrojenom rusko-gruzínskom konflikte v auguste minulého roku bola prerušená aj osobná letecká doprava medzi oboma krajinami. Zatiaľ ani nedošlo k dohode, ale len k povoleniu uskutočniť charterové lety do Ruska v dňoch 29. a 30.decembra. Moskva vydala povolenie len pre lety medzi Moskvou a Tbilisi a Petrohradom a Tbilisi. V podstate je to prvýkrát od vojny, čo gruzínska národná letecká spoločnosť Georgian Airways môže cestujúcich dopraviť na územie Ruskej federácie.

 

Zrušený projekt

Kolský superhlbinný vrt, sa nazýva operácia, ktorú začali v 60-tich rokoch minulého storočia v Sovietskom zväze na polostrove Kola. Cieľom projektu bolo preniknúť do hlbín našej planéty, až tam, kde sa prelínajú zemská kôra s plášťom. Ani novými spôsobmi vŕtania sa ruským vedcom nepodarilo dosiahnuť svoj cieľ. Hĺbenie bolo definitívne zastavené v roku 1994, v hĺbke 12,262 km, teda asi 2,7 km od svojho cieľa. Oficiálne zdôvodnenie bolo - nedostatok finančných prostriedkov. No tí, ktorí boli pri tom, však poznajú pravý dôvod. Geológovia počas svojho bádania v 80-tich rokoch, spustili do diery mikrofón pre nahrávanie zvuku pohybu litosférických dosiek. No miesto pohybu dosiek počuli bolestný ľudský krik. Nebol to krik a rev jedného človeka, ale stonanie stoviek ľudí (zachytené na videu) V roku 1995 bol projekt zakonzervovaný.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.