Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Vietnam

Booking.com

Linka Bratislava - Hanoj

Pravdepodobne sa v priebehu 3-4 mesiacov dočkáme priameho leteckého spojenia medzi Slovenskom a Vietnamom. Minister dopravy SR Ľubomír Vážny konštatoval, že po doriešení ekonomických a technických problémov je zavedenie leteckej linky medzi Bratislavou a Hanojom aktuálne, nakoľko je v tomto smere politická vôľa oboch krajín. Vzhľadom na medzinárodné dohody v leteckej doprave nebránia tomu ani žiadne právne prekážky. Svoje rokovanie s rezortným partnerom v Hanoji označil minister za úspešné.

ČSA lieta do Vietnamu

V roku 2010 sa manažment v Českých aerolinkách zaoberal hlavne úspornými opatreniami, ku ktorým patrilo aj rušenie liniek. Novovytvorený pracovný tím však riešil a pripravoval i nové diaľkové lety. Už na začiatku roku 2011 uvažovali o otvorení pravidelných spojov do vietnamskej metropoly Hanoj, ktoré boli ukončené spoločnosťou začiatkom deväťdesiatych rokov a v podstate 20 rokov neexistovalo priame spojenie Českej republiky s Vietnamom. Pritom v Českej republike žije približne 65 000 Vietnamcov a práve to bolo dôvodom, na vytvorenie pravidelnej linky. Tiež obchodné vzťahy ČR s Vietnamom sú na dobrej úrovni. A okrem toho Európa nie je s Vietnamom tak prepojená leteckými linkami ako napríklad s Thajskom, takže nie je na tomto poli veľká konkurencia.

V poslednej dobe sa zvýšil aj záujem dovolenkárov o Vietnam, preto teda bol predpoklad úspešnosti zavedenia tejto linky. ČSA spojili Prahu s Hanojom Airbusom A319, s medzipristátím v Kazachstane na letisku v Alma-Ate. Od júna 2011 a až do konca augusta bola prevádzkovaná trikrát týždenne, v pondelok, v stredu a v sobotu. Do septembra sa znížila frenkvencia na dvakrát týždenne a po tomto termíne bol týždenne len jeden let. Letenky je možné si rezervovať u všetkých predajcov a v cestovných kanceláriách. Do Business Class je v ponuke 14 leteniek a 102 leteniek pre cestujúcich v ekonomickej triede. Ho Či Minovo Mesto má letecká spoločnosť ČSA tiež vo svojom letovom poriadku.

 


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.