Miláno

Letíte z Bratislavy už od 28,- €. Miláno je obrovským ekonomickým centrom a nachádza sa v severnej časti Apeni ...

Brusel

Spiatočné letenky Budapešť Bruselu už od 25,- € . Nádherné námestie Grand Place či kostol Notre Dame de Sablon ...

Budapešť

Letisko Budapešť-Ferihegy je jediným medzinárodným letiskom v Budapešti a hlavným leteckým hubom pre celú kraj ...

Wizz Air

Lacné letenky » Letecké spoločnosti

Booking.com

Po odchode ČSA z brnenského letiska sem expanduje maďarský dopravca Wizz Air. Letecká spoločnosť je v roku 2010 najväčším nízkonákladovým prepravcom v strednej a východnej Európe. Od 16. decembra 2010 bude predávať letenky do Londýna z moravskej metropoli. Firma bude lietať z Brna na londýnske letisko Luton, zatiaľ trikrát týždenne a to v utorok, štvrtok a sobotu. Lacné letenky, ktoré sa budú predávať za 337 českých korún, včetne všetkých poplatkov, budú silnou konkurenciou nízkonákladovému dopravcovi Ryanair. Dopravca súčasne navýši i frekvenciu letov z Prahy do Londýna. Od konca októbra bude lietať na letisko Luton 9x týždenne a tesne pred Vianocami, od 19. decembra až do 9. januára 2011, dokonca 11x týždenne. Oznámenie o navýšení počtu spojov prišlo len niekoľko dní po tom, čo ČSA zverejnili ukončenie všetkých letov do Veľkej Británie.

Letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá bola v Prahe druhým najväčším pravidelným dopravcom, bola v roku 2009 na tom dosť zle. Za 5 rokov svojej existencie zatiaľ nemala zisk. Tržby, ktoré medziročne stúpli o 35 %, síce hovoria o veľkej expanzii, ale tú doteraz financujú len jeho akcionári, nie cestujúci. Wizz Air im peniaze nevyrába, ztraty sa znásobujú každým rokom. Analytici stratu pripisujú Bulharsku a Ukrajine, kde pôsobia len krátku dobu. Tvrdia, že krach im nateraz nehrozí.

Nízkonákladová maďarská letecká spoločnosť v októbri 2009 tvrdila, že nemá finančné problémy. No opak je pravdou, spoločnosť je za minulé obdobie v strate 9,5 mil. EUR. Slovensko však patrilo do ziskovej oblasti, no napriek tomu, firma z Bratislavy odchádza a zdôvodňuje to nevydarenými rokovaniami s letiskom. Prepravca zrušil svoje plány vybudovať základňu v Bratislave. Berie so sebou aj linku do Ríma, ktorú prestane lietať 11.1.2010.

Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť na pražskom letisku sa v roku 2009 správala podobne ako skrachovaná SkyEurope - rušila niektoré lety. Zmeny sa dotýkajú tisícov cestujúcich, ktorí už kúpili letenky na zrušené lety. WizzAir doteraz len posúval časy odletov, teraz však ruší jednotlivé lety, čím spôsobuje komplikácie ľuďom a hlavne tým, ktorí sú viazaní na ďalší let. Spoločnosť síce dáva možnosť zmeniť si let alebo vráti peniaze, ale len cez telefón, ktorí zo zahraničia stojí nemalé peniaze. Okrem toho, ak cestujúci uviazne v zahraničí, nedobrovoľne si predĺži pobyt, na ktorý potrebuje prostriedky.


Copyright © 2007-2017 Engros Media, s.r.o.